Uiteindelijk stond er een prima 3-1 eindstand op het bord, maar wat had dit anders kunnen zijn wanneer DWO in de beginfase van het duel wat scherper voor het Maaslandse doel had geacteerd. Twee enorme kansen werden niet in doelpunten omgezet. MVV ’27 kwam geleidelijk aan beter in de wedstrijd, maar zeker in de tweede helft had men erg veel kansen nodig om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen.
Na het eerste fluitsignaal van de prima leidende scheidsrechter Patrick Borsboom leek de Maaslandse defensie nog niet helemaal wakker. De scherpte was er niet en men was nogal eens ’n stapje te laat. Gelukkig waren de aanvallers van de gasten ook nog niet uitgeslapen, want al in de eerste minuut kreeg Kael Zulu recht voor het doel een gigant van een kans. Vijf minuten later was het zijn teamgenoot Kurtley de Windt die in zeer kansrijke positie miste.
MVV ’27 kwam langzamerhand wat onder de Zoetermeerse druk uit en mocht vervolgens ook gaan denken aan aanvallen. Dennis Louter stuurde Cor Verboon in de 14e minuut op pad, maar hij zag zijn schot gekraakt worden tot corner. De mee opgekomen Jaco Buijnink schoot hieruit vervolgens de 1-0 binnen.
Een kwartier later was de stand weer gelijk. Nadat Kurtley de Windt eerder al ‘vergat’ te scoren bij breed leggen door Jeremy Burke, was hij ’n minuut later wel succesvol (1-1).
MVV ’27 beleefde vervolgens een sterke fase met prima kansen voor Loyd Rhijnsburger en Dennis Louter, maar DWO-doelman Milan Klein was ’n te grote hindernis. Toch zouden de gastheren tien minuten voor de onderbreking weer op voorsprong komen. Marwin Moradi sloeg met de hand naar de bal in het eigen strafschopgebied en de bal kon op de stip. Dennis Louter zette zich achter de bal en vuurde deze hard naar de hoek (2-1). Ook Cor Verboon had nog een prima kans, maar zijn schot werd weer een prooi voor Milan Klein.
Na terugkeer op de grasmat leek het soms op prijsschieten voor de Maaslanders. Timo van Eijck (keeper redt) mocht uithalen, evenals Michael Berrevoets (vuurt van grote afstand over) en ook Jaco Buijnink (keeper redt op zijn kopbal).
In de 75e minuut werd Cor Verboon net buiten de zestien neergelegd door Stephan Timmers wat de DWO-verdediger z’n tweede gele kaart opleverde. De hieruit voortkomende vrije trap zou uiteindelijk niets opleveren. De Maaslandse aanvaller schoot vijf minuten later ook nog eens op de paal.
Het leek er op dat MVV ’27 het duel niet voortijdig wilde beslissen, maar net bij het verstrijken van de officiële tijd gaf Wijnand van der Schee de bal mee aan Dennis Louter en zijn schot ging tergend langzaam over de doellijn (3-1).
Geel aan Maaslandse kant was er voor Cor Verboon en hoofdtrainer Hakan Copur als eindverantwoordelijke van de protesterende technische staf. Als hier nog vragen over zijn, dan kunt U bij hem terecht.
De opstelling: Mark van Barneveldt, Ronald Arkesteijn, Michael Berrevoets, Jaco Buijnink, Bret Rhijnsburger, Sjoerd Heijstek (Thijs de Vast), Timo van Eijck, Wijnand van der Schee, Cor Verboon, Dennis Louter en Loyd Rhijnsburger (Lourens van Rooijen).